top of page

Той, інший я.

Інколи мені здається, що я підіймаюся високо в небо, і дивлюся на того себе, що залишився на землі. Спостерігаю, як той, інший я, йде полем торкаючись верхівок високої трави. Відчуваю його подих, ритм, і насолоду яку він отримує від візуального дійства осені. Бачу плин його думок, прагнення, та бажання. Я поряд і одночасно далеко, попід самісінькими хмарами, в хмарах і над ними. Я знаю його краще за інших, і водночас потрібно ще добре пошукати людину, яка була б мені більш чужою ніж він. Потім я падаю, швидко, неймовірно швидко, наче сокіл на свою здобич.

Він достає блокнот, олівець і починає писати. Слова, що їх нашіптує свідомість вражена витівками уяви, лягають сірими реченнями на білий, мов стіна сільської хати, аркуш паперу. Щось перекреслюється, щось лишається в оригіналі, дещо видозмінюється. Потім знову, швидко, щоб нічого не впустити, слово за словом будуються речення. Вимальовуються образи, народжується вітер, шумить струмок, здіймаються у височінь птахи. Перші хвилі, сповнені відчуттів, та переживань тікають піском назад в океан, залишаючи лише маленькі потічки, що сльозяться прозорою кров'ю на земному тілі. І я розумію — мені пора повертатись. Він перегортає перший аркуш, і я знову стаю ірраціональним, метафізичним. Я вдома. Немає на землі більш затишного місця, ніж жерло вулкану. Несвідоме, вибухає. Височенні стовпи шматків породи та попелу тягнуться вгору, затуляють сонце щільним полотном, крадуть світ речей, полишаючи Його на поталу невідомого, того, що немає меж, кордонів, чи будь-якого виміру. З часом курява розсіюється, опускається на землю попелом, падає камінням, лягає новими словами на білий аркуш паперу.

Я йому більше не потрібен, принаймні зараз. Тікаю далеко у минуле. Йду полем серед степу, поряд чумацьких маж. Розпалюю багаття і тугою лягаю на серце козака. Лину піснею, що співають парубки та дівчата біля скрипучого млина. Тягнуся битим шляхом між селами та містами. Я різний, з безліччю тіней і подоб, з безкінечністю образів і думок. Я наче глина, що може стати цеглою в найкрасивіших архітектурних творіннях, або ж залишитись покладом в надрах землі.

Він знову сидить з блокнотом і олівцем, малює мене дитиною, жінкою, далі зображає криницею, розпачем в очах вдови, і дурною усмішкою на устах п'яниці. Він геть не знає мене. Ми такі чужі. Я знову потрібен йому. Він сидить і малює при світлі настільної лампи, в кріслі за столом, біля печі, так ніби навкруги поле, велике, неосяжне, зі східними горизонтами по обидва боки. З металевою кліттю, де вони разом з диким звіром замкнуті з середини. Навколо зім'ятий папір, наче грудки снігу, що тануть у весняних променях, зрошуючи спраглу до життя землю. Він спокійно дивиться в очі голодного вовка. Він занадто його любить, щоб я міг стати свинцевою кулею. Бо я і є вовк, що спалахує люттю, щоразу коли сонце сідає за обрій. Йому так потрібне поле з двома східними горизонтами, білим столом, блокнотом і олівцем. Йому так потрібен я. І я знову падаю соколом до землі.

Обидва сонця стоять у зеніті. Слова втілені в малюнки постають фотографічними зображеннями. Кадр за кадром, камера записує інформацію на карту. Я зроджуюсь реальністю сповненою тіней, історії та відчуттів.

с. Хотянівка, вересень 2019 р.

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Крізь дрібну щілину, що утворилася між мішків з піском, пробивалась тонка смуга світла. Вихоплювала з темряви чудернацькі круговерті пилу, й маленькою цяткою лягала на величезну дідову долоню. Так нач

Наче хто добряче штурхнув палицею в спину, трохи вище пояса. Від несподіванки, старий зойкнув. Хотів було набрати якомога більше повітря в легені, та де там, біль не давав діду й трохи перевести дух.